Rovnou na obsah Rovnou na menu
Základní škola a Mateřská školaDolní Lomná

O naší škole

Základní škola Vzdělávací program 1.-5. ročník RVP. Školu navštěvuje v průměru 50 žáků. Učitelský sbor tvoří 4 učitelky, včetně vedení.

Vzdělávací program školy

ŠVP ZV „Škola porozumění a tolerance“ (6. verze) Č.j.ZŠaMŠDL/269/22

Volnočasové aktivity

Dětem nabízíme zájmové kroužky vedené učitelkami naší školy. Vzhledem k zapojení se školy do projektu „Dolní Lomná - Šablony I“, který je spolufinancován EU, mají děti kroužky bezplatné.

Spolupráce s rodiči

Neformální sdružení rodičů je v blízkém kontaktu s vedením školy i učiteli. Otevřená forma komunikace je oboustranně oceňována. Rodiče se mohou seznámit s prací svých dětí také přímo ve výuce ve dnech otevřených dveří nebo v rámci individuální dohody s vyučujícími.

Řešení výukových a výchovných problémů dětí

Psychologická problematika žáků a dětí (diagnostika, terapeutika a poradenství) je řešena ve spolupráci s pedagogicko-psychologickou poradnou Frýdek –Místek, příspěvková organizace – pobočka v Třinci a SPC v Ostravě.

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Svatá Eudokie psa po uši sněhem zavěje.

Svátek má Bedřich

Zítra má svátek Anežka

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den boje spisovatelů za mír